Grobowce

Grobowce różnią się od nagrobków tym, że pomnik montowany jest na wcześniej wybudowanym betonowym sarkofagu (piwnicy).  Dzięki temu nie ma potrzeby rozbierania całego nagrobka i kopania grobu przed pogrzebem, a jedynie otwiera się nakrywę lub ściankę grobowca (w zależności od konstrukcji), przez którą wkłada się trumnę do środka.

Wielkość pomników (grobowców) zależy od standardów jakie panują na danym cmentarzu – dopuszczalne rozmiary grobowca z reguły określa regulamin cmentarza.  Również styl grobowców różni się pomiędzy regionami.  Najczęściej typowe piwnice w Polsce mają wymiary:

  • pojedyncze (trumny chowane w jednej kolumnie): ok.120×250
  • podwójne (trumny chowane w dwóch kolumnach): ok.200×250

W naszych warunkach klimatycznych grobowce wykonuje się najczęściej z granitów grubości 5-7cm, sporadycznie spotkać można oryginalne realizacje z piaskowców czy marmurów.  Bogata oferta granitów pozwala wybrać odpowiedni kolor lub kombinację kolorów. Dodatkowo grobowiec można przyozdobić elementami kamiennymi, rzeźbieniami lub metalowymi akcesoriami. 

W stałej ofercie posiadamy kilka modeli grobowców pojedynczych i podwójnych w atrakcyjnych cenach (już od 2400,-zł za korpus pomnika).  Wykonujemy również indywidualne realizacje wg pomysłu Klienta – inspiracją może być nasza galeria zdjęć oraz galeria szkiców grobowców.  Nie boimy się nietypowych zleceń.  Przed realizacja zlecenia przygotowujemy symulację komputerową projektu.

Oferujemy również szeroki wybór elementów zdobniczych i akcesoriów z kamienia, agromarlitu, metalu znanych producentów (m.in.: Caggiati, Pilla, Vezzani, Biondan). Tworzymy nagrobki granitowe, nagrobki pojedyncze, podwójne, a także całe grobowce. Produkowane przez nas nagrobki granitowe oferujemy w całym kraju głównie jako nagrobki Zakopane, Podhale, Kraków (cała Małopolska).

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć grobowców, w galerii znajdują się zdjęcia prezentujące grobowce oraz nagrobki granitowe. Prezentowane w galerii zdjęciowej grobowce i nagrobki granitowe pochodzą z różnych lokalizacji (przykład nagrobki Małopolska, nagrobki Podhale, nagrobki Zakopane)

Poniżej prezentujemy wybrane realizacje grobowców wykonanych przez naszą firmę w ostatnim czasie:

Skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

Telefon: +48 882-777-444
E-mail: biuro@milbart.com
Adres: 34-730 Mszana Dolna, ul. Matejki 24B,
ZAKŁAD PRODUKCYJNY
34-70 Mszana Dolna, ul.Fabryczna 10
Godziny otwarcia:
Poniedziałek — Piątek: 7:00 – 19:00
Sobota: 7:00 – 14:00